Παρασκευή, 21 Μαρτίου 2014

Τα Γιάννινα τιμούν σήμερα τους καλύτερους αθλητές!

Για τις περσινές τους επιτυχίες…

ΚΩΣΤΑΣ ΑΓΟΡΗΣ
• Μπορεί ο Ερασιτεχνικός Αθλητισμός και στην περιοχή μας να περνάει δύσκολες ημέρες, κυρίως λόγω της έλλειψης χρηματοδότησης και επαρκών υποδομών, ωστόσο, ακόμα αντέχει!
Τα Γιάννενα εξακολουθούν να αποτελούν «φυτώριο» αθλητών οι οποίοι δεν διακρίνονται μόνο εντός συνόρων, σε Πανελλήνιους και περιφερειακούς αγώνες, αλλά συχνά φεύγουν εκτός Ελλάδος και κατακτούν επιτυχίες σε μεγάλες Βαλκανικές, Ευρωπαϊκές και Παγκόσμιες διοργανώσεις.
Δεκάδες ερασιτεχνικά Σωματεία  δραστηριοποιούνται σήμερα στην πόλη μας και, παρά τις ελλείψεις και τα εμπόδια που αντιμετωπίζουν, κατορθώνουν να μας προσφέρουν διακρίσεις που κάνουν όλους τους Γιαννιώτες περήφανους.
Ο Δήμος Ιωαννιτών λοιπόν και συγκεκριμένα η Διεύθυνση Νεολαίας και Άθλησης, συνεχίζοντας και φέτος την παράδοση, βραβεύει σε ειδική τελετή σήμερα, Δευτέρα και ώρα 8 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο όλους εκείνους τους Γιαννιώτες αθλητές που κατέκτησαν πρώτες επιτυχίες κατά την περσινή χρονιά, καθώς και τους προπονητές τους. Αυτή η βράβευση έρχεται ως ένας ελάχιστος φόρος τιμής, για μία προσφορά  προς την πόλη μας, που δεν ανταμείβεται εύκολα.
Συνολικά θα βραβευθούν 223 αθλητές και περίπου 30 προπονητές, από όλα σχεδόν τα τοπικά Σωματεία, οι οποίοι πέτυχαν πρωτιές Πανελλήνιες και διεθνείς. Η… μερίδα του λέοντος στα βραβεία για μία ακόμη χρονιά ανήκει στο Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων, από τον οποίο θα βραβευθούν για τις επιτυχίες τους 61 κωπηλάτες! 

• ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ 


ΖΕΡΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΞΑΝΘΗ
ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ

ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΝΤΑΛΑΜΑΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΒΛΑΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΟΥΓΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΤΣΙΑΒΟΥ ΑΜΑΛΙΑ
ΖΥΓΟΥΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΖΗΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΕΤΥΧΑΝ ΟΙ (31):
ΤΖΟΥΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
ΝΤΟΥΣΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΒΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
ΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΝΤΑΛΑΜΑΓΚΑ ΛΥΔΙΑ
ΤΣΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΖΙΑΛΛΑΣ ΓΕΩΓΙΟΣ
ΛΑΜΠΡΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΝΤΑΛΑΜΑΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
ΤΣΙΡΩΝΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ-ΑΓΑΠΗ
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΝΤΑΛΑΜΑΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΒΕΛΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΑΝΟΥ ΧΡΥΣΑ
ΚΟΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΜΕΡΜΗΓΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΚΟΖΑΝΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΠΑΙΔΑΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΒΑΛΕΡΙΑ
ΚΑΛΟΥΙΑΝ ΦΛΟΡΙΝ-ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ
ΡΑΠΙ ΑΧΜΕΤ
ΔΡΟΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΠΑΡΑΤΣΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΝΑΤΣΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΑΛΙΣΣΟΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΠΙΤΣΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΝΙΚΗ ΠΕΤΥΧΑΝ ΟΙ (17):
ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΤΣΙΡΩΝΗ-ΛΑΜΑΡΗ ΑΓΑΠΗ
ΓΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΓΚΛΑΤΖΟΥΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΣΤΕΡΙΑΔΗ ΝΕΦΕΛΗ
ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΣΙΑΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΣΚΛΙΒΑΝΙΤΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΜΑΝΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΛΙΟΝΤΟΣ ΦΩΤΗΣ
ΛΙΟΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΤΖΑΝΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΤΣΙΑΒΟΥ ΠΕΤΡΟΥΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ (6):
ΒΛΑΧΟΣ ΘΥΜΙΟΣ
ΔΕΡΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ
ΜΟΥΤΣΙΚΑ ΕΥΓΕΝΙΑ
ΛΙΟΝΤΟΣ ΦΩΤΗΣ
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
Αναλυτικά όλοι οι βραβευθέντες εδώ: www.proinoslogos.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια: