Σάββατο, 31 Μαΐου 2014

Ευρωπαϊκό 2014: Διαρκής ροή αποτελεσμάτων 2ης ημέρας

Πρώτη θέση για την τετράκωπο άνευ με τους Γ.Τσίλη Γ.Τζιάλλα Γ.Χρήστου Δ.Αγγελόπουλο.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 92: M4-  Semifinal A/B 2
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1GRE1:26.39  (1)2:55.84  (1)4:27.29  (1)5:55.293
Ioannis TSILIS, Dionysios ANGELOPOULOS, Georgios TZIALLAS, Ioannis CHRISTOU
2NED1:27.34  (4)2:56.69  (2)4:28.58  (2)5:56.614
Boaz MEYLINK, Olivier SIEGELAAR, Mechiel VERSLUIS, Robert LUECKEN
3RUS1:27.22  (2)2:58.74  (4)4:30.82  (3)5:57.685
Alexander KORNILOV, Dmitrii GOLOVIN, Rostislav DROZHZHACHIKH, Daniil ANDRIENKO
4ROU1:27.22  (2)2:58.00  (3)4:31.12  (4)5:58.372
Vlad-Dragos AICOBOAE, Toader-Andrei GONTARU, Marius-Vasile COZMIUC, Adrian DAMII
5CZE1:29.38  (6)3:01.36  (6)4:36.09  (5)6:05.801
Adam STERBAK, Jan PILC, Milan DOLECEK JR, Jakub PODRAZIL
6SRB1:28.55  (5)3:01.24  (5)4:36.55  (6)6:09.226
Martin MACKOVIC, Goran JAGAR, Viktor PIVAC, Jovan POPOVIC

Στην τέταρτη θέση και το διπλό σκιφ ελ βαρών με τους Λ.Κόνσολα και Σ.Γιάνναρο.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 87: LM2x  Semifinal A/B 1
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1NOR1:34.18  (1)3:10.46  (1)4:47.24  (1)6:20.384
Kristoffer BRUN, Are STRANDLI
2GER1:34.43  (2)3:10.82  (2)4:47.68  (2)6:21.233
Konstantin STEINHUEBEL, Lars HARTIG
3NED1:36.30  (6)3:13.39  (4)4:49.35  (4)6:22.962
Tycho MUDA, Vincent MUDA
4GRE1:34.82  (3)3:11.08  (3)4:49.17  (3)6:26.435
Eleftherios KONSOLAS, Spyridon GIANNAROS
5GBR1:35.39  (4)3:13.51  (5)4:51.67  (5)6:27.311
William FLETCHER, Jamie KIRKWOOD
6AUT1:36.17  (5)3:14.53  (6)4:54.67  (6)6:36.396
Paul SIEBER, Bernhard SIEBER

Τέταρτη θέση για τη δίκωπο άνευ με τους Χρηστομάνο και Λαμπρίδη.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 85: M2-  Semifinal A/B 1
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1GER1:34.70  (1)3:14.09  (2)4:52.75  (1)6:29.714
Bastian BECHLER, Anton BRAUN
2SRB1:35.24  (2)3:13.36  (1)4:53.48  (2)6:30.725
Veselin SAVIC, Dusan BOGICEVIC
3ESP1:35.85  (3)3:14.14  (3)4:54.17  (3)6:35.783
Alexander SIGURBJONSSON BENET, Pau VELA MAGGI
4GRE1:35.93  (4)3:16.96  (4)4:59.10  (4)6:41.922
Konstantinos CHRISTOMANOS, Apostolos LAMPRIDIS
5SLO1:38.62  (6)3:20.78  (6)5:03.50  (5)6:43.681
Ales ZUPAN, Janez ZUPAN
6CZE1:37.61  (5)3:20.38  (5)5:04.09  (6)6:46.556
Jakub KOLOC, Petr MELICHAR

Μεγάλος τελικός για την Κατερίνα Νικολαΐδου που τερμάτισε στην πρώτη θέση.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 81: LW1x  Semifinal A/B 1
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1GRE1:54.38  (2)3:49.39  (1)5:45.69  (1)7:38.774
Aikaterini NIKOLAIDOU
2NED1:54.42  (3)3:51.42  (3)5:48.31  (2)7:41.633
Marie-Anne FRENKEN
3HUN1:54.14  (1)3:50.46  (2)5:48.55  (3)7:43.185
Dorottya BENE
4CYP1:55.23  (4)3:52.35  (4)5:51.04  (4)7:46.532
Anna IOANNOU
5CZE1:56.15  (6)3:56.36  (5)5:57.87  (5)7:54.981
Marketa PAZDERKOVA
6RUS1:55.88  (5)3:56.68  (6)6:00.98  (6)8:04.906
Natalia VARFOLOMEEVA

Στην τέταρτη θέση ο Παναγιώτης Μαγδανής στο σκιφ ελ βαρών Ανδρών.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 79: LM1x  Semifinal A/B 1
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1GER1:43.48  (1)3:29.02  (1)5:15.06  (2)6:59.762
Daniel LAWITZKE
2ITA1:44.52  (3)3:29.09  (2)5:14.81  (1)7:00.003
Marcello MIANI
3GBR1:43.58  (2)3:30.57  (4)5:19.09  (4)7:01.604
Adam FREEMAN-PASK
4GRE1:44.80  (4)3:30.07  (3)5:17.73  (3)7:02.935
Panagiotis MAGDANIS
5HUN1:45.07  (5)3:31.90  (5)5:19.44  (5)7:04.871
Daniel MATYASOVSZKI
6SRB1:45.13  (6)3:32.04  (6)5:23.81  (6)7:19.206
Milos STANOJEVIC

Τέταρτη θέση και μικρό τελικό για τους Κόνσολα και Αφεντούλη.

Result  European_Rowing_Championships_2014,_Belgrade - Race 77: LM2-  Semifinal A/B 1
boat progression: 1-3 to Final A, Remainder to Final B
RankBoat500 m1000 m1500 mFinishLane
1NED1:35.60  (2)3:15.50  (2)4:56.93  (2)6:35.003
Tim WEERKAMP, Ivo DE GRAAF
2GBR1:34.97  (1)3:15.09  (1)4:56.64  (1)6:35.564
Sam SCRIMGEOUR, Jonathan CLEGG
3GER1:36.15  (3)3:18.00  (3)5:00.36  (3)6:38.836
Torben NEUMANN, Can TEMEL
4GRE1:37.60  (5)3:23.02  (5)5:02.11  (4)6:41.852
Georgios KONSOLAS, Nikolaos AFENTOULIS
5AUT1:36.75  (4)3:19.78  (4)5:03.25  (5)6:45.861
Alexander CHERNIKOV, Matthias TABORSKY
6HUN1:39.71  (6)3:24.94  (6)5:05.28  (6)6:49.585
Peter LORINCZY, Peter VERMES

Δεν υπάρχουν σχόλια: